A gimnáziumi felvételi eljárásunk intézményi szabályai

Intézményünk szóbeli meghallgatást tart a gimnáziumunkba jelentkező 8. osztályos tanulók számára.

Gimnáziumunkban a felvételi elbeszélgetésre

2021. március 4-5-én és 9-én kerül sor.

A diákokat a felvételi elbeszélgetésre a jelentkezések beérkezése után folyamatosan osztjuk be. A beosztást a tanulók oktatási azonosítójuk alapján találják meg honlapunkon. A felvételi elbeszélgetés időpontjáról az általános iskolákat is értesítjük.

A felvételi elbeszélgetésen nem konkrét tudástartalmakat kérdezünk, hanem a felvételiző diákok képességeit, készségeit, fantáziáját és nem utolsó sorban a tanulás iránt mutatott motiváltságát kívánjuk értékelni. Világnézeti elkötelezettségünkre való tekintettel a felvételi eljárás szóbeli részén vizsgáljuk a tanulók egyházi kötődését.

A szóbeli felvételi kétfős vizsgabizottságok előtt zajlik, a vizsga időtartama maximálisan 15 perc.

Kérjük, hogy a tanuló hozza magával:

• fényképes igazolványát (diákigazolvány/ személyi igazolvány/útlevél),
    • versenyeredményeit és egyéb kiemelkedő teljesítményeit igazoló okleveleit.

Ha a felvételiző rendelkezik keresztlevéllel, elsőáldozási, konfirmálási vagy bérmálkozási emléklappal, akkor kérjük ezeket is elhozni. Szívesen várjuk a tanuló gyülekezeti lelkészének ajánlását is.

Az elbeszélgetés menete az idegen nyelvi, biológia, informatika és történelem emelt szintű képzésen

1. Az elbeszélgetés a felvételiző rövid bemutatkozásával kezdődik.
  2. Ezután a pedagógusok az egyházi kötődéssel kapcsolatos kérdésekre kérnek választ.
  3. Beszélgetés adott témáról a szabadon választott kép alapján és egy kreatív kérdésre való válaszadás

A művészeti emelt szintű képzés specialitásai: ének-zene

Felkészülés: a diákok öt tetszőlegesen választott dallal készüljenek az elbeszélgetésre, amelyek közül a szaktanárok jelölik ki a vizsgán előadandót.

Az elbeszélgetés menete

3. A dal előadása
  4. Egyszerű feladatok, amivel felmérjük a zenei készségeket és képességeket (pl.: dallam visszaéneklése, visszatapsolás)

A művészeti emelt szintű képzés specialitásai: vizuális kultúra

Felkészülés: a diákok hozzanak otthonról a legjobb munkáikból egy bemutatkozó gyűjteményt.

• 3 darab, grafit vagy szén technikával elkészített tanulmányrajzot (csendélet, vagy portré, vagy drapéria)
  • 2 darab, szabadon választott technikával készített munka
  • 2 darab, színes technikával készített alkotást, csendélet vagy portré témában (pl: vízfesték, tempera, színes ceruza, akrilfesték)
  • 1 darab felvételiző által legjobbnak talált alkotást (szabad téma, és technika választás)

Minden munkát legalább A/3-as méretben kérünk elkészíteni!

A szóbeli felvételi menete:

• Csendélet rajzolása beállítás alapján grafitceruzával A3-as méretben 45 perc alatt
  • Elbeszélgetés:
  3. Az otthonról hozott munkák bemutatása

Példa az egyházi kötődéssel kapcsolatos kérdésekre

• Hány részből áll a Szentírás?
    • Milyen felekezeteket ismersz?

Példa a kreatív feladatra

• Mi változna meg akkor, ha sikerülne felfedezni az összes betegség ellenszerét?
    • Hogyan készülnél fel egy időutazásra?