A gimnáziumi felvételi eljárásunk intézményi szabályai

Intézményünk szóbeli meghallgatást tart a gimnáziumunkba jelentkező 8. osztályos tanulók számára.

Gimnáziumunkban a felvételi elbeszélgetésre 2021. március 3-4-én

és 8-án kerül sor.

A diákokat a felvételi elbeszélgetésre a jelentkezések beérkezése után folyamatosan osztjuk be. A beosztást a tanulók oktatási azonosítójuk alapján találják meg honlapunkon.

A felvételi elbeszélgetésen nem konkrét tudástartalmakat kérdezünk, hanem a felvételiző diákok képességeit, készségeit, fantáziáját és nem utolsó sorban a tanulás iránt mutatott motiváltságát kívánjuk értékelni. Világnézeti elkötelezettségünkre való tekintettel a felvételi eljárás szóbeli részén vizsgáljuk a tanulók egyházi kötődését.

A szóbeli felvételi kétfős vizsgabizottságok előtt zajlik, a vizsga időtartama maximálisan 15 perc.

Kérjük, hogy a tanuló hozza magával:

• fényképes igazolványát (diákigazolvány/ személyi igazolvány/útlevél),
  • versenyeredményeit és egyéb kiemelkedő teljesítményeit igazoló okleveleit.

Ha a felvételiző rendelkezik keresztlevéllel, elsőáldozási, konfirmálási vagy bérmálkozási emléklappal, gyülekezeti lelkészi ajánlással, akkor ezeket is kérjük elhozni.

Az elbeszélgetés menete az idegen nyelvi, biológia, informatika és történelem emelt szintű képzésen

1. Az elbeszélgetés a felvételiző rövid bemutatkozásával kezdődik.
  2. Ezután a pedagógusok az egyházi kötődéssel kapcsolatos kérdésekre kérnek választ.
  3. Kreatív feladat: képleírás és/vagy szituációs játék.

A vizuális kultúra emelt szintű képzés felvételijének specialitásai

Felkészülés: a diákok hozzanak otthonról a legjobb munkáikból egy bemutatkozó gyűjteményt.

• 3 darab, grafit vagy szén technikával elkészített tanulmányrajzot (csendélet, vagy portré, vagy drapéria)
  • 2 darab, szabadon választott technikával készített munka
  • 2 darab, színes technikával készített alkotást, csendélet vagy portré témában (pl: vízfesték, tempera, színes ceruza, akrilfesték)
  • 1 darab felvételiző által legjobbnak talált alkotást (szabad téma, és technika választás)

Minden munkát legalább A/3-as méretben kérünk elkészíteni!

A szóbeli felvételi menete:

• Csendélet rajzolása beállítás alapján grafitceruzával A3-as méretben 45 perc alatt
  • Elbeszélgetés:
  1. Az elbeszélgetés a felvételiző rövid bemutatkozásával kezdődik.
  3. Az otthonról hozott munkák bemutatás

Példa az egyházi kötődéssel kapcsolatos kérdésekre

• Hány részből áll a Szentírás?
    • Milyen felekezeteket ismersz?

Példa a kreatív feladatra

• Mi változna meg akkor, ha sikerülne felfedezni az összes betegség ellenszerét?
    • Hogyan készülnél fel egy időutazásra?